CMR03E820JOCR
Mfr.Part #
CMR03E820JOCR
Description
CAP MICA 82PF 300V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
82pF
Terminal Pitch :
3mm
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Length :
6.9mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Bulk
Surface Mount :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Size Code :
JESD-609 Code :
e0
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.272Lx0.161W 6.90mmx4.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.1mm
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Datasheets
CMR03E820JOCR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E820JOCR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL