CMR03E820GOYP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMR03E820GOYP
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 82PF 50V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
3mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
No
Length :
6.9mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
No
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e0
Width :
3mm
Dielectric Material :
Mica
Capacitance :
82pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CMR
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CMR03E820GOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03E820GOYP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL