CMR03E820GOCR
Mfr.Part #
CMR03E820GOCR
Description
CAP MICA 82PF 300V RADIAL
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Capacitance :
82pF
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CMR03E820GOCR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E820GOCR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL