CMR03E820GOAR
Mfr.Part #
CMR03E820GOAR
Description
CAP MICA 82PF 100V RADIAL
Width :
3.6mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Terminal Pitch :
3mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
82pF
Length :
6.9mm
Datasheets
CMR03E820GOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E820GOAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL