CMR03E680GOAR
Mfr.Part #
CMR03E680GOAR
Description
CAP MICA 68PF 100V RADIAL
Width :
3.6mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Length :
6.9mm
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Terminal Pitch :
3mm
Datasheets
CMR03E680GOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E680GOAR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL