CMR03E680GOAP
Mfr.Part #
CMR03E680GOAP
Description
CAP MICA 68PF 100V RADIAL
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
68pF
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
6.9mm
Terminal Pitch :
3mm
Width :
3.6mm
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm