CMR03E620GOYR
Mfr.Part #
CMR03E620GOYR
Description
CAP MICA 62PF 50V RADIAL
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Width :
3mm
Voltage - Rated :
50V
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Terminal Pitch :
3mm
Length :
6.9mm
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Capacitance :
62pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Datasheets
CMR03E620GOYR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E620GOYR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL