CMR03E620GOYP
Mfr.Part #
CMR03E620GOYP
Description
CAP MICA 62PF 50V RADIAL
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Width :
3mm
Capacitance :
62pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Length :
6.9mm
Terminal Pitch :
3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Datasheets
CMR03E620GOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03E620GOYP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL