CMR03E620GOCP
Mfr.Part #
CMR03E620GOCP
Description
CAP MICA 62PF 300V RADIAL
Terminal Pitch :
3mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Width :
3.8mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Length :
6.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
62pF
Voltage - Rated :
300V