CMR03E620GOAP
Mfr.Part #
CMR03E620GOAP
Description
CAP MICA 62PF 100V RADIAL
Terminal Pitch :
3mm
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Length :
6.9mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Width :
3.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
62pF
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Datasheets
CMR03E620GOAP
Cornell Dubilier Electronics CMR03E620GOAP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL