CMR03E560GOYR
Mfr.Part #
CMR03E560GOYR
Description
CAP MICA 56PF 50V RADIAL
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3mm
Size Code :
Terminal Pitch :
3mm
Length :
6.9mm
Capacitance :
56pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Terminal Shape :
Wire
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CMR03E560GOYR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E560GOYR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL