CMR03E560GOYP
Mfr.Part #
CMR03E560GOYP
Description
CAP MICA 56PF 50V RADIAL
Length :
6.9mm
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Terminal Pitch :
3mm
Width :
3mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
56pF