CMR03E560GOAR
Mfr.Part #
CMR03E560GOAR
Description
CAP MICA 56PF 100V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
56pF
Terminal Pitch :
3mm
Voltage - Rated :
100V
Length :
6.9mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.3mm