CMR03E510JOYM
Mfr.Part #
CMR03E510JOYM
Description
CAP MICA 51PF 50V RADIAL
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Width :
3mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Terminal Pitch :
3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
6.9mm
Capacitance :
51pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
Datasheets
CMR03E510JOYM
Cornell Dubilier Electronics CMR03E510JOYM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL