CMR03E510JOAR
Mfr.Part #
CMR03E510JOAR
Description
CAP MICA 51PF 100V RADIAL
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Width :
3.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Series :
CMR
Terminal Pitch :
3mm
Length :
6.9mm
Capacitance :
51pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Datasheets
CMR03E510JOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E510JOAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL