CMR03E430GOCR
Mfr.Part #
CMR03E430GOCR
Description
CAP MICA 43PF 300V RADIAL
Width :
3.6mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
300V
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Length :
6.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Height :
5.3mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
Capacitance :
43pF
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
3mm
Datasheets
CMR03E430GOCR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E430GOCR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL