CMR03E360GOYR
Mfr.Part #
CMR03E360GOYR
Description
CAP MICA 36PF 50V RADIAL
Size / Dimension :
0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Width :
2.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Pitch :
3mm
Capacitance :
36pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Length :
6.9mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Voltage - Rated :
50V
HTS Code :
Datasheets
CMR03E360GOYR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E360GOYR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL