CMR03E330JOYM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMR03E330JOYM
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 33PF 50V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Terminal Pitch :
3mm
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Packaging :
Bulk
Series :
CMR
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Length :
6.9mm
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
Mica
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Size / Dimension :
0.272Lx0.110W 6.90mmx2.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Width :
2.8mm
Size Code :
Voltage - Rated :
50V
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
No
Capacitance :
33pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial
Datasheets
CMR03E330JOYM
Cornell Dubilier Electronics CMR03E330JOYM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL