CMR03E330GOAR
Mfr.Part #
CMR03E330GOAR
Description
CAP MICA 33PF 100V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
Width :
3mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Length :
6.9mm
Terminal Pitch :
3mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
ECCN Code :
EAR99
Reference Standard :
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Capacitance :
33pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±2%
Datasheets
CMR03E330GOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E330GOAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL