CMR03E300JOAM
Mfr.Part #
CMR03E300JOAM
Description
CAP MICA 30PF 100V RADIAL
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Voltage - Rated :
100V
Size Code :
Reference Standard :
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Width :
3mm
Capacitance :
30pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Terminal Pitch :
3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
6.9mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
Datasheets
CMR03E300JOAM
Cornell Dubilier Electronics CMR03E300JOAM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL