CMR03E300GOCM
Mfr.Part #
CMR03E300GOCM
Description
CAP MICA 30PF 300V RADIAL
Voltage - Rated :
300V
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
30pF
Size Code :
Width :
3.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Terminal Pitch :
3mm
Length :
6.9mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm