CMR03E300GOAR
Mfr.Part #
CMR03E300GOAR
Description
CAP MICA 30PF 100V RADIAL
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Length :
6.9mm
Capacitance :
30pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Diameter :
400 µm
Lead Pitch :
3mm
Size Code :
Tolerance :
±2%
Series :
CMR
Military Standard :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3mm
Datasheets
CMR03E300GOAR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E300GOAR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL