CMR03E220DOYR
Mfr.Part #
CMR03E220DOYR
Description
CAP MICA 22PF 50V RADIAL
Length :
4.8mm
Width :
2.8mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.110W 6.90mmx2.80mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Radial
Terminal Pitch :
3mm
Size Code :
Capacitance :
22pF
Wire
Reference Standard :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
CMR03E220DOYR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E220DOYR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL