CMR03E220DOCR
Mfr.Part #
CMR03E220DOCR
Description
CAP MICA 22PF 300V RADIAL
Through Hole
Depth :
3mm
Length :
6.9mm
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Capacitance :
22pF
Lead Diameter :
400 µm
No
Lead Pitch :
3mm
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Size Code :
Military Standard :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
CMR03E220DOCR
Cornell Dubilier Electronics CMR03E220DOCR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL