CMPPAC310V334K10S5
Mfr.Part #
CMPPAC310V334K10S5
Description
CAP FILM 0.33UF 310VAC RADIAL
Stock
19
In Stock :
19
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC :
310V
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Size / Dimension :
0.492" L x 0.315" W (12.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Radial
SURGE CMPPAC310V334K10S5
CMPP 0.33 μF Film Capacitor - Radial PC Pins Polypropylene (PP), Metallized
CMPPAC310V334K10S5 Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.394" (10.00mm).The device is capable of operating at the temperature of -40°C ~ 105°C.