CMH06MT222
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMH06MT222
Manufacturer
Viking Tech
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 200MA 2LN 2.2KOHM SMD ESD
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Common Mode Chokes
Ratings :
Filter Type :
Features :
ESD
Voltage Rating - DC :
50V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Approval Agency :
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Rating - AC :
Current Rating (Max) :
200mA
Height (Max) :
0.083" (2.10mm)
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency :
2.2 kOhms @ 100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.2Ohm
Series :
CM
Number of Lines :
2
Product Status :
Active
Datasheets
CMH06MT222
Viking Tech CMH06MT222
CMH06MT222 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from Viking Tech stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD