CMCC1206900MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMCC1206900MT
Manufacturer
Venkel LTD
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Common Mode Chokes
Approval Agency :
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Rating - AC :
Number of Lines :
2
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Filter Type :
Current Rating (Max) :
370mA
Series :
CMCC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Height (Max) :
0.083" (2.10mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings :
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Voltage Rating - DC :
50V
Impedance @ Frequency :
90 Ohms @ 100 MHz
Datasheets
CMCC1206900MT
Venkel LTD CMCC1206900MT
CMCC1206900MT datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from Venkel stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD