CMCC1206121MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMCC1206121MT
Manufacturer
Venkel LTD
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Max) :
370mA
Series :
CMCC
Voltage Rating - AC :
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Number of Lines :
2
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage Rating - DC :
50V
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Height (Max) :
0.083" (2.10mm)
Approval Agency :
Features :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Datasheets
CMCC1206121MT
Venkel LTD CMCC1206121MT
CMCC1206121MT datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from Venkel stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD