CM9900-473
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM9900-473
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 47UH 3.5A 2LN TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Common Mode Chokes
Max DC Current :
3.5A
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) (Max) :
16mOhm
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
25%
Size / Dimension :
0.839Lx0.740W 21.30mmx18.80mm
Lead Pitch :
5.1mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Core Material :
Ferrite
Inductance @ Frequency :
47μH @ 1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Test Frequency :
1kHz
JESD-609 Code :
e3
Lead/Base Style :
Pin
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Termination :
Radial
Series :
CM9900
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Height :
17mm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
2
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Inductance :
47 mH
Pbfree Code :
No
Depth :
18.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Lines :
2
Datasheets
CM9900-473
API Delevan CM9900-473
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD