CM9900-335
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM9900-335
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 3.3MH 550MA 2LN TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Common Mode Chokes
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Functions :
2
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.839Lx0.740W 21.30mmx18.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency :
3.3mH @ 1kHz
Test Frequency :
1kHz
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
5.1mm
Lead/Base Style :
Pin
Published :
Rated Current :
0.55A
Height :
17mm
Core Material :
Ferrite
Factory Lead Time :
8 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
531mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Max DC Current :
550mA
Series :
CM9900
Radiation Hardening :
No
Inductance :
3.3 mH
Depth :
18.8mm
Tolerance :
25%
Termination :
Radial
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
CM9900-335
API Delevan CM9900-335
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD