CM6560R-104
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM6560R-104
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 100UH 8.5A 2LN SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
5mA
Core Material :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Inductance @ Frequency :
100μH @ 10kHz
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.630Lx0.630W 16.00mmx16.00mm
Published :
Height :
8.128mm
HTS Code :
Shielding :
Unshielded
Number of Lines :
2
Mount :
Surface Mount
Inductance :
100 µH
Rated Current :
8.5A
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
DC Resistance (DCR) (Max) :
5mOhm
Packing Method :
Tape and Reel
Current Rating (Max) :
8.5A
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Tolerance :
25%
JESD-609 Code :
e3
Series :
CM6560R
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
15.8mm
Depth :
16.25mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Test Frequency :
10kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Bulk
Number of Functions :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CM6560R-104
API Delevan CM6560R-104
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD