CM6460R-154
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM6460R-154
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 150UH 5.5A 2LN SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Size / Dimension :
0.530Lx0.530W 13.46mmx13.46mm
Height :
7.62mm
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Tolerance :
25%
Depth :
13.71mm
Number of Functions :
2
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Inductance @ Frequency :
150μH @ 10kHz
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
150 µH
Series :
CM6460R
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
5.5A
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Tape and Reel
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Core Material :
Ferrite
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Datasheets
CM6460R-154
API Delevan CM6460R-154
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD