CM6296-304
- Mfr.Part #
- CM6296-304
- Manufacturer
- API Delevan
- Package / Case
- Horizontal, 4 PC Pad
- Datasheet
- Download
- Description
- CMC 300UH 7.5A 2LN SMD
- Stock
- 212
- In Stock :
- 212
- Manufacturer :
- API Delevan
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 5A (24 Hours)
- Series :
- CM6296
- Radiation Hardening :
- No
- Inductance @ Frequency :
- 300μH @ 1kHz
- Size / Dimension :
- 1.058Lx1.058W 26.87mmx26.87mm
- Number of Functions :
- 2
- Number of Lines :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C~125°C
- Element Configuration :
- Single
- Test Frequency :
- 1kHz
- HTS Code :
- Package / Case :
- Horizontal, 4 PC Pad
- ECCN Code :
- EAR99
- Rated Current :
- 7.5A
- Published :
- 2002
- Inductance :
- 300 μH
- Height :
- 10.7442mm
- Shielding :
- Unshielded
- Terminal Finish :
- Tin/Lead (Sn/Pb)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Max DC Current :
- 15A
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Filter Type :
- DATA LINE FILTER
- JESD-609 Code :
- e0
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 20mOhm
- Current Rating (Max) :
- 7.5A
- Mount :
- Surface Mount
- Lead Free :
- Contains Lead
- Factory Lead Time :
- 8 Weeks
- Termination :
- SMD/SMT
- Pbfree Code :
- No
- Tolerance :
- 25%
- Packaging :
- Bulk
- Power Rating :
- 2.5W