CM453232-220KL
Mfr.Part #
CM453232-220KL
Description
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD
2
Inductance Tolerance :
10%
Depth :
3.4mm
Max DC Current :
180mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Q Factor :
50
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Current :
130mA
DC Current :
180mA
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Height :
3.2mm
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Current Rating :
180mA
Resistance :
3.2Ohm
Inductance :
22μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
2.52MHz
REACH SVHC :
No SVHC
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
3.2Ohm Max
Number of Pins :
Datasheets
CM453232-220KL
Bourns, Inc. CM453232-220KL
CM453232-220KL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD