CM08RA20
Mfr.Part #
CM08RA20
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 5.5A 2LN 500 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Common Mode Chokes
Termination :
Radial
Lead/Base Style :
Pin
Test Frequency :
200MHz
Shielding :
Unshielded
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Impedance @ Frequency :
500Ohm @ 200MHz
Filter Type :
Signal Line
Depth :
6mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
500Ohm
Element Configuration :
Dual
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Number of Lines :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Impedance :
500Ohm
Number of Elements :
4
Current :
5.5A
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) (Max) :
20mOhm
Size / Dimension :
0.433Lx0.236W 11.00mmx6.00mm
Published :
Inductance :
6 µH
Number of Functions :
2
Length :
11mm
Max DC Current :
5.5A
Series :
CM08
Lead Free :
Lead Free
Height :
10.9982mm
Datasheets
CM08RA20
CM08RA20 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD