CM07FD912JO3
Mfr.Part #
CM07FD912JO3
Description
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated :
500V
Published :
Dielectric Material :
Mica
Dielectric :
Mica
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
9100pF
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.791Lx0.331W 20.10mmx8.40mm
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Datasheets
CM07FD912JO3
Cornell Dubilier Electronics CM07FD912JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL