CM07FD912GO3
Mfr.Part #
CM07FD912GO3
Description
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL
Capacitance :
9100pF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.791Lx0.331W 20.10mmx8.40mm
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Dielectric :
Mica
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
CM07FD912GO3
Cornell Dubilier Electronics CM07FD912GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL