CM07FD822GO3
Mfr.Part #
CM07FD822GO3
Description
CAP MICA 8200PF 500V RADIAL
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Military Standard :
MIL-C-5
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Lead Diameter :
1 mm
Package / Case :
Lead Pitch :
11.1mm
Mica
Length :
20.1mm
Capacitance :
8200pF
Depth :
8.1mm
Datasheets
CM07FD822GO3
Cornell Dubilier Electronics CM07FD822GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL