CM07FD682GO3
Mfr.Part #
CM07FD682GO3
Description
CAP MICA 500V
Voltage - Rated DC :
500V
Max Operating Temperature :
125°C
Through Hole
Published :
Package / Case :
Lead Pitch :
11.1252mm
Length :
19.812mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Height :
22.352mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Military Standard :
MIL-C-5
Size / Dimension :
0.780Lx0.299W 19.80mmx7.60mm
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Datasheets
CM07FD682GO3
Cornell Dubilier Electronics CM07FD682GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL