CM07FD622FO3
Mfr.Part #
CM07FD622FO3
Description
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL
Capacitance :
6200pF
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Voltage - Rated DC :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.780Lx0.291W 19.80mmx7.40mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
Mica
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
CM07FD622FO3
Cornell Dubilier Electronics CM07FD622FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL