CM07FD512GO3
Mfr.Part #
CM07FD512GO3
Description
CAP MICA 5100PF 500V RADIAL
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
5100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Voltage - Rated DC :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
Size / Dimension :
0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CM07FD512GO3
Cornell Dubilier Electronics CM07FD512GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL