CLVC1G175MDCKREP
Mfr.Part #
CLVC1G175MDCKREP
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Description
IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SC70-6
Product Category :
Flip Flops
Supply Voltage :
1.8V
Turn On Delay Time :
1.5 ns
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Type :
D-Type
Polarity :
Non-Inverting
Height :
1.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Clock Frequency :
175MHz
Number of Terminations :
6
Number of Bits :
1
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Trigger Type :
POSITIVE EDGE
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
JESD-609 Code :
e4
Function :
Reset
Packing Method :
TR
Base Part Number :
74LVC1G175
Propagation Delay :
8 ns
Lead Free
Clock Edge Trigger Type :
POSITIVE EDGE
Load Capacitance :
50pF
Dual
Width :
1.25mm
Series :
74LVC
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Form :
Gull wing
Weight :
2.494758mg
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Power Supplies :
3.3V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5ns @ 5V, 50pF
Output Current :
24mA
Max I(ol) :
0.032 A
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Number of Circuits :
1
Number of Pins :
6
Input Capacitance :
3pF
Output Type :
Non-Inverted
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Length :
2mm