CLF6045NIT-150M-D
Mfr.Part #
CLF6045NIT-150M-D
Description
FIXED IND 15UH 1.7A 72 MOHM SMD
Tolerance :
±20%
RMS Current (Irms) :
2A
Series :
CLF-NI-D
Current Rating :
2A
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
25 Weeks
Special Feature :
DC RESISTANCE MEASURED AT: 20%
DC Resistance (DCR) :
72mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating (Amps) :
1.7A
Size / Dimension :
0.248Lx0.236W 6.30mmx6.00mm
Shielding :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
2A
Type :
Wirewound
Number of Functions :
1
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance Tolerance :
20%
Inductance :
15μH
Case/Size Code :
Test Frequency :
100kHz
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Material - Core :
Ferrite
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
CLF6045NIT-150M-D
TDK Corporation CLF6045NIT-150M-D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD