CLC1007IST5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLC1007IST5
Manufacturer
MaxLinear
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet
Download
Description
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC TSOT5
Manufacturer :
MaxLinear
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Mounting Type :
Surface Mount
-3db Bandwidth :
85MHz
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
2.7V~12.6V ±1.35V~6.3V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Input Bias :
1.4µA
Voltage - Input Offset :
500μV
Number of Circuits :
1
Slew Rate :
220V/µs
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Amplifier Type :
Voltage Feedback
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
TSOT-5
Output Type :
Rail-to-Rail
Current - Supply :
2.6mA
Current - Output / Channel :
100mA
Gain Bandwidth Product :
250MHz