CL43B106KALNNNF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL43B106KALNNNF
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height :
3.2mm
Voltage :
25V
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
10μF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Length :
4.5mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.138 3.50mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
42 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Dielectric :
X5R
Thickness :
3.5052mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.2mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Temperature Characteristics Code :
X7R
Series :
CL
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Published :
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Datasheets
CL43B106KALNNNF
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL43B106KALNNNF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:25V, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:1812 (4532 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL43B106KALNNNF pinout, CL43B106KALNNNF datasheet PDF, CL43B106KALNNNF amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL43B106KALNNNF ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL43B106KALNNNF
CL 10μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CL43B106KALNNNF Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
CL43B106KALNNNF Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V