CL31A226MOCLFNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL31A226MOCLFNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
22µF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Thickness :
939.8μm
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
X5R
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
CL
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Case Code (Metric) :
Height :
850μm
Voltage - Rated :
16V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X5R
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CL31A226MOCLFNC
Samsung Electro-Mechanics CL31A226MOCLFNC
CL 22μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
CL31A226MOCLFNC Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is X5R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CL31A226MOCLFNC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm