CL21C680GBANNNC
Mfr.Part #
CL21C680GBANNNC
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0805
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.25mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
C0G NP0
Multilayer :
yes
Capacitance :
68pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
2mm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm