CL21C330KBANNNC
Mfr.Part #
CL21C330KBANNNC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness :
762μm
Height :
650μm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
CL
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.2446mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Capacitance :
33pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
2.0066mm
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
CL21C330KBANNNC
Samsung Electro-Mechanics CL21C330KBANNNC
CL 33pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
CL21C330KBANNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
CL21C330KBANNNC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V