CL10C3R9CB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C3R9CB8NNNC
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0603
800μm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3.9pF
Voltage :
50V
Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Published :
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Width :
0.8mm
Tolerance :
±0.25pF
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Datasheets
CL10C3R9CB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C3R9CB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Package / Case:0603 (1608 Metric), CL10C3R9CB8NNNC pinout, CL10C3R9CB8NNNC datasheet PDF, CL10C3R9CB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C3R9CB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C3R9CB8NNNC
CL 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C3R9CB8NNNC Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
CL10C3R9CB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V