CL10C3R9BB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C3R9BB8NNNC
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0603
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Width :
0.8mm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
3.9pF
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1pF
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Material :
Ceramic
No
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL10C3R9BB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C3R9BB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL10C3R9BB8NNNC pinout, CL10C3R9BB8NNNC datasheet PDF, CL10C3R9BB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C3R9BB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C3R9BB8NNNC
CL 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C3R9BB8NNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
CL10C3R9BB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V